Візитка школи

 

        В наймолодшому місті на Херсонщині, в районі Нової Каховки, перлини України, на берегах Низового Дніпра, елегантного вишукано-прекрасного міста, оповитого флером романтизму і особливої аурою інтелігентності, на площі 4,6 га розташувався Комунальний заклад “Таврійська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів” Херсонської обласної ради.
        Вражає територія школи своїми квітниками, безліччю троянд, березовою алеєю, прекрасним садом, цілющими травами, які посадили і доглядають самі вихованці.
       

Школа-інтернат була заснована начальником відділу навчальних закладів Сталінської залізничної дороги Барашем Володимиром Федоровичем для навчання дітей, працівників дальніх залізничних станцій і переїздів, в січні 1961 року. На той час школа мала назву Новокаховська середня загальноосвітня трудова політехнічна школа-інтернат №2 та підпорядковувалася Міністерству шляхів сполучення.         За свої довгі та деякі і важкі роки існування в школі згуртувався, небайдужий до долі дітей колектив працівників. Кожен з них знає свою головну мету: зробити все так, щоб вихованцям жилося по-родинному затишно і цікаво, щоб вони щоденно відчували любов, увагу та піклування дорослих, які їх оточують.         З двох триповерхових споруд створено всі умови для 207 дітей з вадами інтелектуального розвитку для того, щоб вони змогли жити, рости, вчитися, а в подальшому «влитися» в оточуюче середовище, у суспільство.
        Окрім 17 класних кімнат, до послуг школярів логопедичний кабінет, елементи сенсорної кімнати, які розміщені в класній кімнаті першого класу, кабінет ЛФК, кабінет ритміки, тренажерна зала, музичний кабінет, кабінет психологічної допомоги, кабінет СПО, комп’ютерний клас, оснащений мультимедійною технікою, інтерактивною дошкою, бібліотека, три навчальні майстерні з сільськогосподарської праці, теплиця, будівельна, швейна та столярна майстерні, спортивне містечко та дитячий ігровий майданчик. .
        У любовно облаштованих 15 спальних кімнатах – атмосфера затишку і тепла. Сьогодні тут живуть та навчаються діти з 17-ти районів Херсонської області. Особливо колектив школи турботливо піклується про двічі обділених долею – у школі виховуються 28 дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування.
        У 2017-2018 навчальному році в школі навчається та виховується 201 дитина, з них: 158 дітей з порушенням інтелектуального розвитку легкого ступеню, 43 дитини з порушенням інтелектуального розвитку помірного ступеню, 77 дітей з інвалідністю. На кожного  дитину з інвалідністю розроблена індивідуальна програма реабілітації. Діти одержують послуги з медичної, психолого-педагогічної, фізичної, професійної, трудової, фізкультурно-спортивної, побутової і соціальної реабілітації.

        Реабілітація носить комплексний характер і забезпечується поєднанням спеціального педагогічного (корекційного), психологічного, медичного супроводу ( лікувально-відновлювальні, лікувально-профілактичні заходи).
        Педагогічні та медичні працівники під час занять та у позаурочний час, здійснюють системне спостереження учнів, узагальнюючи їх результати з наступним обговоренням, з метою внесення відповідних коректив у систему навчально-реабілітаційної роботи.
        Особливості здійснення навчально-реабілітаційної роботи, охоронно-педагогічного режиму у нашій школі-інтернаті визначаються:
- спеціальною системою навчальної, виховної, корекційно-розвиткової роботи;
- створенням спеціальних умов для корекційної спрямованості навчання, виховання та подолання   порушень фізичного і психічного розвитку, формування та розвитку мовлення, відновлення здоров’я;
- здійснення індивідуального та диференційованого підходу у навчанні та корекційно-розвитковій роботі.
        Для забезпечення дієвого моніторингу та ефективності комплексної роботи обговорюються успіхи учнів на засіданнях МО за участю соціального педагога, практичного психолога, шкільної психолого-медико-педагогічної комісії з метою оперативного коригування індивідуальної реабілітаційної програми учнів.
        Кожний з 62 педагогів інтернату докладають величезних зусиль, наполегливої праці, старань професійної майстерності, винахідливості і, звичайно ж, любові до дітей для створення дружньої дитячої сім’ї.
       У складі педагогічного колективу працюють юрист, соціальний педагог, практичний психолог, педагог-організатор, інструктор з фізичної культури, бібліотекар, лікар-педіатр, дві медичні сестри, 2 логопеда.
        Для успішного навчання з перших днів шкільного життя пробуджується інтерес до навчальних занять,мобілізується увага, активізується діяльність. З цією метою вчителі використовують різні методи і прийоми викладання предметів, барвистий дидактичний матеріал, наочнення, завдяки чому залучають дітей до процесу практичного оволодіння предметом. Одним з ефективних засобів пробудження жвавого інтересу до навчального предмету є використання інтерактивних методів навчання. Інтерактивні технології найбільш відповідають особистіснозорієнтованому підходу до навчання. Педагоги моделюють реальні життєві ситуації, використовують рольові ігри, пропонують проблеми до спільного вирішення, широко використовують проектні технології, створюють атмосферу співробітництва творчої взаємодії в навчанні, сприяють виробленню особистих цінностей.
        Метою виховного процесу в школі-інтернаті є виховання і розвиток вільної, духовно багатої, життєлюбної, талановитої особистості, що володіє навичками самообслуговування, готова до творчої діяльності і дотримується принципів моральної поведінки.
        Виховна робота в школі здійснюється за такими напрямками : родинно - сімейним, трудовим, морально – етичним, національно-громадянським, патріотичним, художньо - естетичним, превентивним, екологічним.
        У взаєморозумінні з вихователями вирішується питання дозвілля учнів у другій половині дня. Для цього у школі діють постійні гуртки: художньо-естетичний «Натхнення», хоровий «Сонатка», танцювальний «Веселі чобітки», секції з баскетболу, волейболу, футболу, та 23 клуби за інтересами.


        В школі кожного місяця виходить у світ журнал «Шкільна панорама», де висвітлюється усі визначні події з життя закладу. Редактором журналу є люблячий свою справу вихователь, кореспондентами та фоторепортерами виступають самі діти.
        Вже традиційними стали святкові програми під керівництвом педагога-організатора до кожного свята, де кожна дитина може зробити свій внесок у спільну справу. Кожного року відкриваються нові таланти серед дітлахів, які постійно беруть активну участь у міжнародному фестивалі «Назустріч мрії», обласному огляді творчості «Добро починається з тебе», приймають участь у всеукраїнських, обласних та міських конкурсах малюнків та поробок де здобувають призові місця та грамоти.
        Фізична підготовка та заняття у секціях спрямовані на розвиток фізичних здібностей. У школі постійно проводяться «Дні здоров’я», «Зимові розваги», «Веселі старти», «Ми дружна сім’я», «Молоді козачата». Вихованці приймають участь у турнірах Спеціальної олімпіади України в рамках Спеціальної Олімпіади Європи, обласних змаганнях «Повір у себе», стають переможцями на обласних та міських змаганнях.

 

 

Пошук

АвторизаціяКонтакти

Завжди раді спілкуванню:

74988, Херсонська обл.,

м. Таврійськ, вул. Північна, 52,

тел./факс:

(05549) 7-31-17, 7-44-78.

e-mail: tavrinternat@ukr.net

Розробка та дизайн
Palmira Group